SAW

Pracownia

„W sztuce i architekturze nie ma demokracji. Trzeba ufać specjalistom.” Filip Springer

Myśl ta towarzyszy mi w projektowaniu od ponad dziesięciu lat. Być może nie była świadomym mottem od początku działalności, ale z biegiem lat dostrzegam, że najlepsze realizacje to takie, w których Inwestor zaufał mojemu doświadczeniu i mojej wyobraźni. Słucham, obserwuję, poznaję, dopiero potem zaczynam tworzyć. Efektem końcowym jest przestrzeń skrojona na miarę Inwestora.

ZIELONE studio projektowe to autorska pracownia działająca od 2009 roku. Od 2011 roku pracownia zajmuje się głównie wnętrzami – kompleksowymi projektami wraz z nadzorem autorskim. Od marca 2020 roku pracownia zrzeszona jest w Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz.

Założycielem pracowni jest Urszula Chojnowska, projektantka wnętrz i architekt krajobrazu, absolwentka Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Projektowania Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiowała Planowanie Przestrzenne na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
W projektowaniu stawia na nietypowe rozwiązania, funkcjonalność i ergonomię. Miłośniczka stylu industrialnego, prostych form, otwartych wnętrz i dizajnerskich dodatków. Kreatywna perfekcjonistka, szczęśliwa mama czwórki dzieci. Nie boi się wyzwań zawodowych i życiowych, lubi podróżować, słuchać muzyki i spędzać czas z rodziną.